- Hoşgeldiniz

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER


" width="250" height="250">

Pratik Bere Yapımı

Pratik Bere Yapımı sitemize 31 Ocak 2013 tarihinde eklenmiş ve 2.672 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kış aylarında hepimizin yanından ayırmadı en önemli kışlık aksesuarlardan birisi olan bere ve eldivenlerimiz sayesinde soğuktan korunuruz.Hazır alınan bereler kadar elde yapılan değişik berelerde büyük ilgi görürken bazı hanımlar el örgü bereleri satışa sunar.Sizde hayal gücünüze ait özel bereler yapmak istiyorsanız bere yapımı hakkındaki bilgilerimiz size faydalı olacaktır.

Size ilham getirebilecek bir kaç modeli linklerden bulabilirsiniz. Erkek Bere Modelleri ve Bayan Bere Modelleri linklerini kullanabilirsiniz.

Bere Yapımı İçin Kullanılan Malzemeler:
3.5 numara şiş
1 Yumak Mavi İplik

Ponponlu Berenin Yapılışı:

Örgü şişine 146 ilmek atarak başlayalım 1 inci. sıra başında ilk 18 ilmeği ters örgü ile başlayalım çift lastik ile devam edip sonraki 18 ilmeği düz örgü örelim devamında ördüğümüz ilk 36 ilmeği tekrarlayarak sırayı tamamlıyoruz 2 inci. sırada ilmekleri olduğu gibi bırakarak örüyoruz 3 üncü. sıradan itibaren çift lastik örgü ile devam ediyoruz örgü boyu baştan itibaren 12 santimetre 34 sıra olduğu an 35 inci sırada çift lastik ilmeklerinden eşit aralıklarda 3 er adet ilmek kesiyoruz sıra sonunda toplam 134 ilmek kalmış olacaktır aynı örgü düzeninde 7  sıra örüp 8 inci sırada aynı şekilde çift lastik örgü ilmeklerinden 3 er adet ilmek kesip aynı örgü düzeninde 7 sıra örüp 8 inci sırada aynı şekilde çift lastik örgü ilmeklerinden 2  adet ilmek kesip 5 sıra örün 6 ıncı sırada çift lastik örgü ilmeklerinden 1  adet ilmek kesip 7 inci sırayı olduğu gibi örüp bu şekilde boyu baştan itibaren toplam 23 santimetre 64 sıra olacaktır  ve şişte toplamda 98 ilmek kalmıştır 65 sırada sırasıyla her 2 ilmeği 1 ilmek düz örün 49 ilmek kalacaktır sonraki sırayı olduğu gibi örün ilmekleri açık olarak şişten çıkartın açık ilmeklerin içinden tığ yardımı ile örgü ipliği geçirerek ipliği sabitleyin  bere arka orta dikişini gizli dikiş ile birleştirin örgü ipliğinden 1 adet büyük ponpon yaparak bere tepesine tutturun.iyi günlerde kullanmanız dileğiyle kolay gelsin.

Konuya Gelen Aramalar:

  • bere yapm
  • bere yapılışı
  • en kolay bere yapımı
  • bere yapımı açıklamalı

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz