- Hoşgeldiniz

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER


" width="250" height="250">

kirpik uzatmak için bitkisel formüller

kirpik uzatmak için bitkisel formüller sitemize 14 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 712 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

kirpikleri uzatmak icin bitkisel recete 300x225 kirpik uzatmak için bitkisel formüllerMalzemeler:

- Yarım çay kaşığı Hint yağı

- Yarım Çay kaşığı argan yağı

- Yarım Çay Kaşığı zeytin yağı

- Yarım çay kaşığı tatlı badem yağı

Saydığımız bitki yağlarını bir küçük bardakta veya kasede karıştırın ve kullanılmamış pamuklu kulak çöpünü bu yağa daldırın ve  banyo yaptıktan sonra uzamasını istediğiniz, kaşlar ve kirpiklere uygulayın. Kirpiğe uygularken yağların özellikle göz içine ve göz çevresi cildine değdirmeden kirpiklere uygulayın.

Dikkat : Göz çevresi cildine değdirmemeye çalışınız.
Açıklama : Kirpik uzatıcı ve çıkartıcı bitkisel bakım kürünün kirpiklere sürüldükten sonra 45-60 dk kadar kalması yeterlidir.

 

kirpik besleyici kür:Öncelikle 1 bardak suyu kaynatın. Kaynattığınız suyun içine, su soğumadan 1 çay kaşığı hint yağı, ve 10-14 gr kakao yağı (yaklaşık olarak 1 yemek kaşığından birazcık daha az) ekleyin. Kirpik uzatıcı karışımın krem kıvamına gelmesi için biraz karıştırılması gerekmekte, fakat bu işlem esnasında suyun sıcak olması gerekiyor.

Hazırlamış olduğunuz kirpik uzatıcı bitkisel kürü 15 gün boyunca, gözlerinize kaçırmadan yatmadan önce kirpiklerinize sürün. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, karışımı kirpiklerinize, kirpik kökünden, kirpik ucuna doğru sürmeniz gerekmektedir. Sürme işlemi için kulak temizleme çöpü kullanabilirsiniz. Ya da bitmiş bir maskaranızın fırçasını da iyice temizledikten sonra bu iş için kullanabilirsiniz.

Benim kirpiklerim hiç gür değil diyorsanız, kirpik gürleştirmek için bitkisel kürler hazırlayabilirsiniz. Örneğin şukirpik gürleştiren karışım işinizi görecektir. Kirpik gürleştirici doğal karışım için, eşit ölçüde badem yağı ve hint yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca yatmadan önce tıpkı biraz önceki açıkladığımız şekilde, kirpiklerinize uygulayınız. Verdiğimiz 2 karışımı ise aynı anda kullanmamanızı öneriyoruz. 2 uygulama arasında 1 haftalık zaman dilimi koymalısınız. Aksi takdirde son uyguladığınız karışım pek fazla etkili olmayabilir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

İlgili Terimler :