- Hoşgeldiniz

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER


" width="250" height="250">

Hamilelik Belirtileri Kasıklarda Ağrı

Hamilelik Belirtileri Kasıklarda Ağrı sitemize 03 Şubat 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.896 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

kasik agrisi Hamilelik Belirtileri Kasıklarda AğrıGebelik Belirtileri Kasıklarda Ağrı

Hamilelik Belirtileri Kasık Ağrısı

Gebelik rahim içinde yerleşmesiyle trofoblast hücreleri tarafından HCG adı verilen bir hormon salgılanmaya başlanır. Kanda ve idrarda az miktarda bulunan bu hormonun testler sonucu artışının görülmesiyle vücutta kesin olarak gebelik olduğu kanıtlanmış olur.

Sabah bulantıları veya sadece bulantı hamileliğin ilk döneminde en genel görülen belirtidir. Hormonal olduğu düşünülür, (çoğu hormon fetus ve plasenta tarafından üretilmiştir). Hamileliğin 3-4. haftalarında başlayıp, genelde 10-12. haftalarda azalır ve yok olur. Bazen ısrarla, 14-16. haftalara kadar devam eder, hatta bazen çok nadiren tüm hamilelik boyunca devam eder. Başka bir alışılmadık durum ise, 12. hafta gibi belirtilerin yok olup, hamileliğin sonuna doğru tekrarla-masıdır. Sigara içmek sabah bulantılarını şiddetlendirir.

Kabızlık, hamilelikte yaygındır ve yine suçlu projesteron hormonudur. Bazı kadınlar mide ekşimesine maruz kalırlar, bu da yine projesteron yüzünden olur. Her iki problem de doğumdan sonra sona erer. Hamilelikte bu tip semptomların tedavisi yetersizdir.

Konuya Gelen Aramalar:

  • kasık neresi
  • kasık neresidir
  • kasık nerede

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz