- Hoşgeldiniz

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER


" width="250" height="250">

Ayva Çekirdeğinin Faydaları

Ayva Çekirdeğinin Faydaları sitemize 08 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.003 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İnsanlar daha güzel bir görünüm için kozmetik eşyalara yığınla para yatırırlar. Yüzlerinde bulunan siyah noktaları ve çeşitli lekeleri kozmetik ürünler ile kapatmak için uğraşırlar. Ancak doğanın bize sunduğu faydalardan yararlanarak bedava olarak görünüşümüzü güzelleştirmek ellerimizdedir. Şimdi sizlere Ayva çekirdeğinin faydaları hakkında bilgiler vereceğiz.

Ayva; yaprağı, meyvesi ve çekirdeği ile insanlar için şifalı bir meyve olarak adlandırılmaktadır. Pürüzsüz bir vücuda ulaşmak isteyen bireyler ayva çekirdeğinin mucizevi faydasından yararlanabilir.

ayva çekirdeği 300x180 Ayva Çekirdeğinin Faydaları

Ayva çekirdeği vücudunuzda bulunan akneleri de temizlemektedir. Haftada bir veya iki kez uygulayacağınız bu doğal bakım, sivilcelerden kurtulmanız için önemli bir yardımcı niteliğindedir.

Ayva çekirdeğinde bulunan Antioksidan özelliği ile cildinizin oksitlenmesini engeller. Diğer birçok meyvelerin çekirdeğinde de bulunan bu antioksidan, ayva çekirdeğinde bolca bulunmaktadır. Bu aşamada ayva çekirdeğini kullanarak vücudunuzun daha pürüzsüz bir hale getirmek sizin elinizdedir.

1 günde Doğal bakım maskesi yapmak sizin elinizde

1 Ayva meyvesinden 7-8 adet çıkartacağınız ayva çekirdeği ile cilt bakımını kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu çekirdekleri eliniz ile kolaylıkla çıkardıktan sonra yarım çay bardağı suyun içine koyarak 1 gün boyunca bekletin. Bu sıvı ayva çekirdeğinin etkisi ile jolemsi bir kıvama gelecektir. Bu sıvıyı vücudunuzun istediğiniz bölgesine güzelce yediriniz. Ardından yarım saat bekledikten sonra soğuk su ile yıkayın. Bu işlemi birkaç sefer daha yaparak gözle görülür seviyede etkisini görebilirsiniz.

ayva çekirdeği maskesi göz altına sürülürmü, ayva çekirdeği maskesi nasıl yapılır, ayva çekirdeği faydaları,suna dumankaya ayva çekirdeği, ayva çekirdeği maskesi, ayva çekirdeği gül suyu şeklinde yapılan aramalar ayva çekirdeğinin bir başka boyutunu da bizlere göstermektedir.

Konuya Gelen Aramalar:

  • ayva ekirdei faydalar

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz